Kategoriler
Hayat & Kültür

Siz de öğrenin

Hemen altta 20 dil konuşan sübyan var. İzleyin efendim. Ben daha bir dili yarım yamalak, ikincisini ise ıkına ıkına konuşuyorum. Çocuk 20 dilin en az beşini akıcı şekilde, diğer onbeşini ise anlaşabilecek seviyede ve o ülkede sıkıntı çekmeden yaşayabilecek şekilde konuşabiliyor. İngilizce öğrenebilmek için alternatif kaynaklar internette pek yok. Ancak benim sıkça kullandığım aşağıdaki iki […]

Hemen altta 20 dil konuşan sübyan var. İzleyin efendim. Ben daha bir dili yarım yamalak, ikincisini ise ıkına ıkına konuşuyorum. Çocuk 20 dilin en az beşini akıcı şekilde, diğer onbeşini ise anlaşabilecek seviyede ve o ülkede sıkıntı çekmeden yaşayabilecek şekilde konuşabiliyor. İngilizce öğrenebilmek için alternatif kaynaklar internette pek yok. Ancak benim sıkça kullandığım aşağıdaki iki sitenin size faydası olabileceğini düşünüyorum.

Bir Türk girişimi olan Voscreen konuşma (speaking) ve dinleme (listening) konularında oldukça yardımcı olan bir site. Bir çok film ve reklam videosunu izleyerek pratik yapabilme imkanı var. Gayet güzel, basit ve kullanışlı bir site. Üstelik tam dokuz dilde.

Bir diğer site ise EngVid. Küçük bilgilerin ve nüansların değişik öğreticiler tarafından kısa videolar sayesinde anlatıldığı bir site. Site gerçekten kullanışlı ve arayüzü harkulade. 7-20 dakikalık videolar ile öğreticiler bilgiyi akıcı bir şekilde aktarıyor. Videonun akabinde ise kendinizi mini bir test ile deneyebiliyorsunuz. Bu özelliği ile kadayıf üzeri kaymak oluyor. Site tamamen ücretsiz ancak isterseniz öğreticilere bireysel veya toplu olarak bağış yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.