Kategoriler
Genel

Ordu’nun medar-ı iftiharı: Sagra

Ne zaman Ordu’dan dönsem uğrarım Sagra’ya. Bu aralar çok sık gidiyorum Ordu’ya. O yüzden biraz kilo aldım galiba. Bu gün de uğradım. Çeşit çeşit drajelerden aldım. İki paket yaptırdım. Birisini arabada gelirken yedik. Diğerini de eve götürdüm. Drajelerin içinde fındık, gofret ve kuru üzüm var. Üzerleri ise normal ve bitter çikolata kaplı. Hiç bir şekilde […]

Ne zaman Ordu’dan dönsem uğrarım Sagra’ya. Bu aralar çok sık gidiyorum Ordu’ya. O yüzden biraz kilo aldım galiba. Bu gün de uğradım. Çeşit çeşit drajelerden aldım. İki paket yaptırdım. Birisini arabada gelirken yedik. Diğerini de eve götürdüm. Drajelerin içinde fındık, gofret ve kuru üzüm var. Üzerleri ise normal ve bitter çikolata kaplı. Hiç bir şekilde insanı baymıyor çikolatalar. İki pakete ise 31 TL verdim. Şahsen 20-25 arası bişey tutar diye düşünmüştüm ancak biraz pahalı geldi. Hiçbir şekilde katkı içermeyen, GDO’suz ve %100 yerel sermaye bir şirket olduğunu düşününce de verdiğim parayı büyütmüyorum gözümde. Kıtibiyozlar gitsin Nutella yesin.

Not: Sagra ismi, şirketin kurucu ve eski sahiplerinin soyadı. Ortadaki g harfi yumuşak g (ğ) olmamasına rağmen çoğusu tarafından okunuşu sağradır.

“Ordu’nun medar-ı iftiharı: Sagra” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.