Kategoriler
Hayat & Kültür

Oğlum bak git!

Kısa zamanda şöhret olanlar kervanına Atarlı Ergen ve Çöpçü Reyiz de eklendi. Bu şöhretin pek bir hayırlı taraftan gelmediği aşikar. Ancak toplumumuzun ve içinde bulunduğumuz durumun trajedik bir parodisi gibi. Atarlı ergen babası yaşındaki adama atar yapıyor ve sonrasında ağır bir şekilde cezasını ödüyor. Böyle mi olması gerekirdi, kesinlikle hayır. Hikayenin kekeme temizlik işçisinin kekemeliğiyle […]

Kısa zamanda şöhret olanlar kervanına Atarlı Ergen ve Çöpçü Reyiz de eklendi. Bu şöhretin pek bir hayırlı taraftan gelmediği aşikar. Ancak toplumumuzun ve içinde bulunduğumuz durumun trajedik bir parodisi gibi. Atarlı ergen babası yaşındaki adama atar yapıyor ve sonrasında ağır bir şekilde cezasını ödüyor. Böyle mi olması gerekirdi, kesinlikle hayır. Hikayenin kekeme temizlik işçisinin kekemeliğiyle dalga geçilerek başlandığı rivayet ediliyor ki gayet tutarlı bir hikaye. Sonrasında reyizin bir iki tokadı gencin atarlanması ve kafada kırılan iki metrelik sopa!

Bir kere çocukların reyiz ile dalga geçmeleri baştan yanlış, hadi dalga geçtin, terbiyesizlik yaptın adam size bir iki tokat atmış siktirolun gidin. Yok ben bunun altında kalmam kemerle reyizi döverim veya korkuturum diyorsan sopayı kafanda kırarlar. Belki abartı sopanın kafada kırılması ama reyizin elinden gelen de o. O da bilirdi o çocuğu karşısına alıp konuşmayı ve ona akıllıca nasihat vermeyi. Ama ne kendi akıcı konuşabiliyor  ne de çocuğun nasihatı alacağından emin değil.

Peki bu videonun bu kadar etkili olmasının nedenleri nedir? Ben bir kaç çıkarım yaptım.

  1. Atarlı ergenin çok ergen olması. Az daha yaşlı olsa veya tipi biraz daha serseriyi andırsa bu kadar etkili olmazdı
  2. Saldırı silahının kemer olması. Elinde bir sopa veya bıçak olsa yine bu kadar etki yapmazdı.
  3. Çocuğun geri vitesinin birden fazla olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.