Kategoriler
Spor & Futbol

Kazanan Jose olmuştur

Dün akşam 2-2 biten maçın ardından kazanan Jose olmuştur, her ne kadar elense de. Aylardır bende kafamda planlar yapıyordum; Jose nasıl bir takım sahaya sürmeli Barca karşısında. Her defasında Jose benim düşündüğümden değişik bir kadro sürüyordu sahaya. Ancak dün akşam maçtan önce kafamda yaptığım beyin jimnastiği sonucu, orta sahayı gerçek orta saha oyuncularıyla güçlü tutması gerektiği gibi […]

Dün akşam 2-2 biten maçın ardından kazanan Jose olmuştur, her ne kadar elense de. Aylardır bende kafamda planlar yapıyordum; Jose nasıl bir takım sahaya sürmeli Barca karşısında. Her defasında Jose benim düşündüğümden değişik bir kadro sürüyordu sahaya. Ancak dün akşam maçtan önce kafamda yaptığım beyin jimnastiği sonucu, orta sahayı gerçek orta saha oyuncularıyla güçlü tutması gerektiği gibi bir kadro oluştu kafamda. İleride Higuain tek, Benzema oynamayacak, orta sahda ise Mesut, Kaka, Lass, Xabi dörtlüsünün bir arada oynaması gerektiği kanaatindeydim. Nitekim de öyle oldu. Ancak endişelerim de yok değildi. Lass yerine başka bir futbolcu olabilirdi, aynı şekilde Higuain ve Pepe’nin de. Ancak elde olan malzeme buydu ve bu malzeme ile de dün akşam sahanın mutlak galibi Real Madrid’ti.

Her zaman Barcelona’nın yanında olan şans faktörü dün akşam tam manasıyla tarafını belli etti. Şans Barcelona’dan yana idi. Bireysel yetenekleri sayesinde şansa buldukları 2 gol. Kısacası yazık oldu?

Mesut Özil’in şutuna ise şapka çıkartmamak terbiyesizlik olur. Eğer gol olsaydı abartısız 200 sene konuşulurdu.

http://www.youtube.com/watch?v=p9hQdwTDLiw

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.