Kategoriler
Hayat & Kültür

Hollanda bisküvisi

Son zamanlardaki favori yiyeceğim. Buna ben Hollanda Bisküvisi diyordum ama asıl adı stroopwafle imiş.  Normal waffle desen değil, bisküvi desen hiç değil. Değişim bir lezzet harikası. İki adet kıtır, çıtır gofretin arasında bal, elma marmeladı ve tarçın karışımı bir macun. Ama cıvık değil. Adeta gofretler ile bütünleşmiş bu macun. Yemesi mi; çok lezzetli. Tavsiye ederim. […]

Son zamanlardaki favori yiyeceğim. Buna ben Hollanda Bisküvisi diyordum ama asıl adı stroopwafle imiş.  Normal waffle desen değil, bisküvi desen hiç değil. Değişim bir lezzet harikası. İki adet kıtır, çıtır gofretin arasında bal, elma marmeladı ve tarçın karışımı bir macun. Ama cıvık değil. Adeta gofretler ile bütünleşmiş bu macun. Yemesi mi; çok lezzetli. Tavsiye ederim. BİM’lerde sekizli paketi 4 TL.

Bu meşhur lezzet Hollanda’da 18. yy’da üretilmeye başlanmış. Tereyağlı iki kurabiye arasına marmelad koyularak yapılıyormuş. Günümüzde Hollanda sokaklarına daha büyük stroopwafleları sokak satıcılarından almak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.