Kategoriler
Hayat & Kültür

Hakiki yaşlandırma tekniği

Flash TV’deki Yalçın Abimizin yaşlandırma tekniğine ciddi bir rakip çıkmış. Washington Üniversitesi’ndeki bilim adamları geliştirdikleri bir yazılım ile bir çocuğun 3 yaşındaki fotoğrafını sisteme girmekle beraber 80 yaşına kadar ki görüntüsünü verebiliyor. Bunu yaparken internet üzerindeki tüm fotoğrafları tarayan sistem, benzer yüz hatlarına sahip bireylerin yüzlerindeki gelişmeleri baz alarak denek fotoğraf üzerine uyguluyor. Alttaki fotoğrafta girdi […]

Flash TV’deki Yalçın Abimizin yaşlandırma tekniğine ciddi bir rakip çıkmış. Washington Üniversitesi’ndeki bilim adamları geliştirdikleri bir yazılım ile bir çocuğun 3 yaşındaki fotoğrafını sisteme girmekle beraber 80 yaşına kadar ki görüntüsünü verebiliyor. Bunu yaparken internet üzerindeki tüm fotoğrafları tarayan sistem, benzer yüz hatlarına sahip bireylerin yüzlerindeki gelişmeleri baz alarak denek fotoğraf üzerine uyguluyor.

yaslandirma_teknigi_flash
Alttaki fotoğrafta girdi olarak bireyin sadece 3 yaşındaki hali girilmiştir. Diğer fotoğraflardan soldaki bilgisayar yapımı sağdaki ise gerçek fotoğraftır. Tüm yaşlar dikkatle incelendiğinde programın ne derece başarılı olduğu görülüyor. Ama Yalçın Abi’nin tekniğini de yabana atmamak gerekir. Nitekim başarılı olmuş bir teknik.

yaslandirma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.