Kategoriler
Spor & Futbol

Emre net bir şekilde ırkçılık yapmıştır

Daha cumartesi Irkçılık (hem de ten rengi üzerinden) hakkında yazı yazmıştım. Olay 1950 Amerika’sında geçiyor ve bizim ülkemizde en azından ten rengi üzerinden ırkçılık olmadığı için içten içe gurur duyuyordum. Münferit bir olay olsa da be utanmaz adam bizi 1950 Amerika seviyesine getirmeye ne hakkın var! Kim ne derse desin. Maç içinde rakibinin ten rengine karşı, ona […]

Daha cumartesi Irkçılık (hem de ten rengi üzerinden) hakkında yazı yazmıştım. Olay 1950 Amerika’sında geçiyor ve bizim ülkemizde en azından ten rengi üzerinden ırkçılık olmadığı için içten içe gurur duyuyordum. Münferit bir olay olsa da be utanmaz adam bizi 1950 Amerika seviyesine getirmeye ne hakkın var!

Kim ne derse desin. Maç içinde rakibinin ten rengine karşı, ona hakarette bulunuyorsan tam manasıyla ırkçılık yapmışsındır. Bunun başka bir açıklaması yok. Gereken ceza ne ise almalıdır. Gerçi ülkemizde şike yapanların, teşvik primi verenlerin, teşebbüsünde bulunanların, maç satanların ceza almadığını düşünürsek Emre’nin Zokora’ya “fucking nigga” demesi pek de kayda değer bir olay olmayarak tarihe geçecektir. Temiz lig ancak böyle olur. Her şeyi paspasın altına süpürerek, üç maymunu oynayarak, deve kuşu gibi başımızı kuma gömerek ligimizi temizleyebiliriz. Ha bir de süper final yaparız. Ligimizin seyir zevkini ve değerini artırırız. Beş para etmeyen takımları, beş para etmeyen topçuları izleriz. İzleriz ama önce ADAM olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.