Kategoriler
Spor & Futbol

Dünya -kupası- Haritası

Görselden kabataslak anlaşıldığı kadarıyla ülkelerin neredeyse %40’ı hiç dünya kupasına katılamamış. Günye Kore’nin ise yarı final görmüş olması ev sahibi olmanın başarı anlamında ne kadar faydası olduğunu gösteriyor. 19 dünya kupasından 11’inde ev sahibi ülke ilk dörde girdiğini de belirtmekte fayda var. Ev sahibi ise ilk dört garanti diyebiliriz. Futbol ülkesi olmasanız bile şansınız var. […]

dunyakupasiGörselden kabataslak anlaşıldığı kadarıyla ülkelerin neredeyse %40’ı hiç dünya kupasına katılamamış. Günye Kore’nin ise yarı final görmüş olması ev sahibi olmanın başarı anlamında ne kadar faydası olduğunu gösteriyor. 19 dünya kupasından 11’inde ev sahibi ülke ilk dörde girdiğini de belirtmekte fayda var. Ev sahibi ise ilk dört garanti diyebiliriz. Futbol ülkesi olmasanız bile şansınız var. 2010 Dünya Kupası’nda Güney Afrika‘nın Fransa’yı geride bırakarak aynı puanda olmasına rağmen Meksika’yı geçememesine istisna diyelim.

Türkiye olarak dünya kupası fnaline bir türlü ev sahipliği yapamadık. Büyük ayıp. Ev sahibi olmamız halinde 2002’deki başarıdan daha büyük bir başarı elde edebileceğimizi umuyorum. Ancak bu 2026’ya yani 12 sene sonraya kadar mümkün değil. 2018 Rusya’nın, 2022 ise Katar’ın. Katar Milli Futbol Takımı’nı bilemem ama 2018 Rusya’da, Rus Milli Takımı’nın ilk dörde gireceğine eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.