Kategoriler
Hayat & Kültür İnternet ve Bilgisayar

Drive YoYo

Yeni bir site keşfettim. İsmi http://www.driveyoyo.com/ ne yaptığını ilk başlarda anlayamadım. Siteyi biraz inceledikçe en sonunda bana yaramaz bu dedim. Efendim sistem aslında basit; Son model lüks arabalara (şu anda sadece BMW ve Mini Coupe) istediğiniz kadar sahip olabiliyorsunuz. İsterseniz 1 saat isterseniz 24 saat. Yani oto kiralamada ki en büyük sıkıntı saatlik kiralama burada çözülmüş. Üstelik […]

Yeni bir site keşfettim. İsmi http://www.driveyoyo.com/ ne yaptığını ilk başlarda anlayamadım. Siteyi biraz inceledikçe en sonunda bana yaramaz bu dedim. Efendim sistem aslında basit; Son model lüks arabalara (şu anda sadece BMW ve Mini Coupe) istediğiniz kadar sahip olabiliyorsunuz. İsterseniz 1 saat isterseniz 24 saat. Yani oto kiralamada ki en büyük sıkıntı saatlik kiralama burada çözülmüş.

Üstelik benzin bedava? Hemen sevinmeyin. Saatlik ücretler en düşük modelde 19 TL civarında. Ayrıca kullandığınız km başı 0,50 TL ödüyorsunuz. Yani kiraladığınız araba ile 2 saatte 80 km yol yaparsanız vereceğiniz ücret 78 TL gibi bir rakam ediyor. Ayrıca sisteme aylık üye oluyorsunuz, bir de arabayı açmak için bir kart var. Bu kart da ücretli. Yani nereye dokunsanız para. Bana pek kullanılabilir bir sistem gibi gelmedi. Nihayetinde çok pahalı. Arabaları ise İstanbul’da tespit edilen 6 bölgeden alabiliyorsunuz. Bu da normal oto kiralamadan ayrılan bir özellik değil.

Sistemin bana göre eksikleri;

Mobil ile iletişimli olarak arabayı istediğimiz noktadan alabilme ve bırakabilme. Mesela Kadıköy sahildeyim. Arkadaşlar ile beraber karar verdik bir kaç yere gitmeliyiz. Hemen telefonumdan bana en yakın arabayı bulmalı (bu araç yürüme mesafesinde olmalı) el-kartımla beraber kapısını açıp içine girmeli ve istediğimiz yerlere gitmeliyim. Sonuçta da arabayı istediğim yere bırakmalıyım. Tekrar Kadıköy’e kim dönecek. Hem belki arabayı bıraktığım yerde arabaya ihtiyacı olan var. (Mevcut sistemde arabayı sadece aldığın yere bırakabiliyorsun)

Ücretler çok pahalı; yukarıdaki iş modeliyle beraber araba segmenti düşürülebilir. Böylece kullanma fiyatları da düşecektir. Bu proje üst gelir grubuna hitap etmiyor nihayetinde. Onların arabası var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.