Kategoriler
Spor & Futbol

Bir ihtimal daha var, o da turu geçmek mi dersin?

“Amazon Ormanları’nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD’de fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, Dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.” Kelebek etkisi hakkında ABD’li bilim adamı Edward N. Lorenz yukarıdaki açıklamayı yapmıştı. Ne kadar da tuhaf. Bir kelebeğin kanat çırpması gibi küçük, değersiz ve hatta alakasız bir olayın sonuçları […]

“Amazon Ormanları’nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD’de fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, Dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

Kelebek etkisi hakkında ABD’li bilim adamı Edward N. Lorenz yukarıdaki açıklamayı yapmıştı. Ne kadar da tuhaf. Bir kelebeğin kanat çırpması gibi küçük, değersiz ve hatta alakasız bir olayın sonuçları nelere kadir. Ne yazık ki Mourinho’nun da El Classico’larda böyle bir talihsizliği var. Tıpkı kelebek etkisi gibi maçta olan küçük bir olay maçın kaderini değiştiriyor. En basiti dün ki örnek. Ronaldo ilk yarıda sakatlanmasa belki bunların hiç biri  olmayacaktı. Size küçük gelmesin, tıpkı kelebek etkisi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.