Kategoriler
Genel

B17

Onun adı Burak Yılmaz. Az önce Spor Toto Süper Lig’de 17. golünü kaydetti. Bu sezon ligde toplam 15 maçta oynadı Burak. Geçen sezon 30 maçta 19 gol kaydetmişti. Oranlama yaparsak bu sezon Burak’ın geçen sezon ki performansını ikiye katladığını söyleyebiliriz. Çoğu kişiye göre Burak yeteneksiz bir futbolcu. Futbol zekası yok ve teknik olarak vasat. Türkiye’den […]

Onun adı Burak Yılmaz. Az önce Spor Toto Süper Lig’de 17. golünü kaydetti. Bu sezon ligde toplam 15 maçta oynadı Burak. Geçen sezon 30 maçta 19 gol kaydetmişti. Oranlama yaparsak bu sezon Burak’ın geçen sezon ki performansını ikiye katladığını söyleyebiliriz.

Çoğu kişiye göre Burak yeteneksiz bir futbolcu. Futbol zekası yok ve teknik olarak vasat. Türkiye’den bir takım kurulsa ilk 18’e bile alınmayacak bir futbolcu. Tabi bunun tam aksini düşünenler de var. Bir kere ne söylersek söyleyelim bu ligde 15 maçta 17 gol atan birisi için bu açıklamaları yapmak futbol talihsizliğinden başka bir şey değildir.

Peki Burak’ın başarısının sırrı ne? Burak son yıllarda kendisini oldukça geliştirdi. Özellikle fiziksel ve mental bakımdan. Maçların son dakikasında bile enerjisi bitmiyor. Sağ ayağını daha efektif kullanmasıyla birlikte iki ayağını da kullanabiliyor. Gol kokusunu kolay alıyor ve olması gereken yerde kondisyonunun da etkisiyle bitiveriyor. Bir santraforda olması gereken kadar bencil, defansına yardım edecek kadar mütevazi.

En önemlisi Burak yapılması gerekeni yapıyor. Beyin Bedava videosundaki gibi gerekeni yapıyor Burak. Çalışıyor, zinde kalıyor. Her zaman kondisyonunu yüksek tutuyor. Heyecanını kontrol ediyor. Sabrediyor. Durması gerektiği yerde duruyor. Hocasının sözünü dinliyor. Bunları yapınca da 17 gol geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.