Kategoriler
Hayat & Kültür

Avea beni gasp etti

Banka şubelerini de hiç sevmem! ki oralara da  gitmem zaten. Genellikle her işimi internet şubesinden hallederim. Faturalarımı bile uzun zamandır otomatik ödeme talimatı ile öderim.  Aynen AVEA faturamı ödediğim gibi. Yaklaşık 4 yıldır Avea hattını kullanmaktayım. Ne yalan söyleyim bir ara 250 TL’lik faturanın haricinde Avea’dan memnunum. Hele son tarifem gayet güzel. Konuşmamdan kesinlikle kısmam […]

Banka şubelerini de hiç sevmem! ki oralara da  gitmem zaten. Genellikle her işimi internet şubesinden hallederim. Faturalarımı bile uzun zamandır otomatik ödeme talimatı ile öderim.  Aynen AVEA faturamı ödediğim gibi. Yaklaşık 4 yıldır Avea hattını kullanmaktayım. Ne yalan söyleyim bir ara 250 TL’lik faturanın haricinde Avea’dan memnunum. Hele son tarifem gayet güzel. Konuşmamdan kesinlikle kısmam ve telefonda gerek işim gerek sosyal yaşantım gereği biraz fazla konuşurum. Ödediğim ücret ise 33 TL/ay. Gayet makul. Ancak bu ay beni sinirlendirdiler. Genelde faturalarımı otomatik ödeme almadan önce kendim internet şubesinden gerçekleştirirdim. Otomatik ödeme alsın beklemezdim. Bu ay da aynısını yaptım. Son ödeme tarihinden 1 gün önce faturamı internet şubesinden nakit olarak ödedim. Her şey normal gözüküyordu. Ta ki bir sonraki gün aynı faturayı Avea tekrar tahsil edene kadar. İlk önce bankanın parayı transfer ettiğini düşündüm ve çağrı merkezini aradım. Ücreti Avea’nın aldığını kendilerinin hiç bir şey yapma hakkı olmadıklarını söyledi. Şaştım Avea benden izinsiz hesabımdan para çekme yetkisine sahipmiş. Hemen Avea’yı aradım ve durumu izah ettim. Telefondaki ses bana dekontlarınızı 0212 ile başlayan bir numaraya faklamamı ve ardından 3 gün sonra tekrar aramamı söyledi. Tabi sinirlendim. Hem paramı gasp ediyorsunuz hem de bana olan parayı geri göndermek için bin bir türlü dereden geçiriyorsunuz diye çıkıştım. Dekontları mail olarak göndermeme de izin yokmuş. İlla ki faks çekecekmişim. Hepten çıldırdım ve telefonu kapattım. Faksı çektim ve beklemedeyim.

Az önce Avea Genel Merkez’den aradılar ve paranın bir sonraki faturadan kesileceğini bildirdiler. Ben de bunun etik olmadığını, bu olayın 1 milyon aboneye yapılması halinde müthiş bir paranın Avea’nın kasasına gireceğini belirttim. Sonra kime ne anlatıyorsun dedim kendi içimden, teşekkür ettim ve kapattım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.