Kategoriler
Genel

Abiler’in hayat hikayesi

İnternet fenomeni haline gelmiş bir fotoğraf artık bu fotoğraf. Videoları, çeşitli photoshop çalışmaları yapılmış. Neredeyse bir çok olay ile de ilişkilendirilir olmuş. Biraz bu abileri tanıyalım mı? Ne dersiniz? Açık takım elbiseli 1 olsun. Diğerleri de sırayla 2, 3, 4, 5 1- Ekibin en genç ikinci kişisi. 5 numaralı abiden yalnızca 3 yaş büyük, tam […]

İnternet fenomeni haline gelmiş bir fotoğraf artık bu fotoğraf. Videoları, çeşitli photoshop çalışmaları yapılmış. Neredeyse bir çok olay ile de ilişkilendirilir olmuş. Biraz bu abileri tanıyalım mı? Ne dersiniz? Açık takım elbiseli 1 olsun. Diğerleri de sırayla 2, 3, 4, 5

1- Ekibin en genç ikinci kişisi. 5 numaralı abiden yalnızca 3 yaş büyük, tam 22 yaşında. Makine mühendisliği 3. sınıfta okuyor. Çalışkan ve derslerine gereken önemi gösteriyor. Masa tenisini çok seviyor, müzik dinlemeyi pek sevmeyen bu abimiz giyim kuşamına ise oldukça özenli. En sevdiği yemek ise patatesli yumurta. Kahvaltıda kendisi hazırlıyor ve yemeden okula gitmiyor.

2- Ekibimizin yaşça en büyüğü. 32 yaşına merdiven dayamış abimiz, hayatın zorlu yollarından geçmiş. Espirili bir kişiliği olan abimiz küçük büyük herkesin sevgisini kazanmış durumda. Ona cemaat içinde Ali Tuncay diyorlar. Futbol ile ilgileniyor. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı. Hiç zorlanmadan 15 sene önceki Fenerbahçe kadrosunu sayabiliyor, üstelik yedekleri ile.

3- 2 numaralı abiden sadece 1 yaş küçük ancak ekibin ağır abisi pozisyonunda. Son sözler bu abimizden çıkar. Herkes bu abimizin iki dudağı arasından çıkan laflara bakar. Lise yıllarında karate kursuna gitmişliği var ki, cemaat içinde milli karateci olduğu söylentisi vardır. En belirgin özelliği ise tokalaşırken elinizi biraz fazla sıkmasıdır. Gözlerinizden yaş geleceğini anladığı zaman tokalaşmayı sonlandırır. Mesleği veteriner hekimdir. Ancak hekimlik yapmaz, özel bir yurdun müdürlüğünü yürütmektedir.

4- Ekibin orta yaşlısı diyebiliriz. 27 yaşında. Kamu yönetimi mezunu. Bir belediyede sözleşmeli personel olarak çalışıyor. Herhangi belirgin bir özelliği yok. En önemli özelliği maklube yemeğini çok sevmesi. Bir oturuşta bir tencereyi yiyebiliyor.

5- Filinta, ekibin en genç üyesi. 18 yaşında. Liseyi yeni bitirmiş ve üniversiteyi kazanmış. Hem de ODTÜ İnşaat Mühendisliği. Şu an üniversitede 4. ayı. Kampüste daha yeni olmasına rağmen herkes ona bir not ağacı olarak bakıyor. Türkiye’de derecesi var. Sıkı bir olimpiyat matematikçisi. Satrancı çok seviyor ve tüm abilerini yeniyor. En iyi 2 numara ile anlaşıyor. 2 numaranın espirileri ile kendinden geçiyor. Biraz içine kapanık ve bir çok konuda prensipleri var. Öyle ki bu prensipler çoğu zaman arkadaşlarını bile bezdiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.