Kategoriler
Spor & Futbol

2014 Dünya Kupası’na katılamayan ülkeler

2014 dünya kupasında dünyanın en iyi milli futbol takımlarını izleyeceğimiz aşikar. Ancak iyi olmasına karşın Brezilya’ya gidemeyen ülkeler de yok değil. Ah keşke şu ülkede orada olsaydı diyeceğimiz takımlar da var. Türkiye en başta tabi. İsveç: Başta Zlatan İbrahimovic olmak üzere yakından tanıdığımız Elmander, Isakson, Holmen gibi futbolcuları barındıran millileri Brezilya’da görmek isterdim. Özellikle İbrahimoviç’in kariyerinin […]

2014 dünya kupasında dünyanın en iyi milli futbol takımlarını izleyeceğimiz aşikar. Ancak iyi olmasına karşın Brezilya’ya gidemeyen ülkeler de yok değil. Ah keşke şu ülkede orada olsaydı diyeceğimiz takımlar da var. Türkiye en başta tabi.

 1. İsveç: Başta Zlatan İbrahimovic olmak üzere yakından tanıdığımız Elmander, Isakson, Holmen gibi futbolcuları barındıran millileri Brezilya’da görmek isterdim. Özellikle İbrahimoviç’in kariyerinin belki de son dünya kupasında neler yapacağını izlemek heyecan verici olabilirdi. Ancak olmayacak.
  zlatan
 2. Polonya: Transfer piyasasının geçen yıl ki en önemli aktörlerinden olan Lewandowski’nin takımı da Brezilya bileti alamadı. Aktif golcüler arasında şu an dünyada ilk 5’in içinde olan Lewo Brezilya’da gollerini sıralamak yerine televizyondan maçları izler artık. Ne bileyim belki de Brazilya’ya gidip statta da izleyebilir. Ayrıca bizim Adrian ve Grosicki de arenaya çıkamayacak.
  Lewandowski
 3. Galler: Gareth Bale, Aaron Ramsey, Joe Allen, Belammy gibi isimleri kadrosunda bulunduran Walles’te Brezilya’da yok. Aslında Bale’nin neler yapabileceğini izlemek açısından gitmeleri güzel olurdu. Ya da Ramsey’in gol atına ne gibi belalara başımızı sokacağı.
  garethbale
 4. Paraguay: Oscar Cardozo, Lucas Barrios, Santa Cruz komşularında yapılan turnuvaya katılmayı herhalde çok istemişlerdi. Ancak onlar da bu kupada yok Cordazo’yu izlemek zevkli olurdu aslında.
  cordazo
 5. Gine: Traure, Kevin Constand, Kamil Zayetta ve Yattaralı Gine’de bu dünya kupasında yok.
  vfb_ball_traore_628
 6. Senegal: Sow, Dia, Pappis Cisse, Demba Ba, Ludovic Sane gibi yıldızları kadrosunda barındıran Senegal de Brezilya bileti alamadı. Gruptan lider çıkmasına rağmen Fildişi Sahili’ne elemelerde elendi ve vizeyi alamadı. Bu yıldızları Brezilya’da görmek iyi olurdu.
  demba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.